Skip to main content

پندتک

تاریخچه پندپک

اولین ترازوی الکترونیکی ایرانی با ظرفیت ٣٠ کیلوگرم در اواخر دهه شصت، توسط شرکت صنایع پند طراحی ، تولید و مورد تأیید موسسه استاندارد قرارگرفت.این نقطه آغازِ انقلابی در صنعت توزین ، تجهیزات و سیستم‌های توزین بود. اعتماد به متخصصین و مهندسان جوان و نخبه دانشگاهی، در محصولی نمایان شد که تا دورترین نقاط ایران بر بازار و تجارت ایرانی تأثیر گذاشت و دقت و کیفیت این محصول سرچشمه اعتماد مردم به برند جدیدی به نام «پند» شد.

استقبال جامعه از اولین ترازوی الکترونیکی و گسترش دامنه فعالیت و تنوع تولیدات باعث گردید که موضوع طراحی و تولید مجموعه کاملی از ادوات توزین از انواع ترازوهای کوچک با حداکثر ظرفیت توزین ۶٠٠ گرم و حساسیت 0.05 گرم تا انواع باسکولت و باسکول نیمه سنگین و جاده ای ۶٠ تن ، در فهرست تولیدات و خدمات شرکت قرار گیرد. به موازات روند توسعه شرکت و تولیدات آن ، بخش تحقیق و توسعه (R&D) شرکت نیز در مرکز فعالیت های طراحی و تولید ، نقش حساس و تعیین کننده ای را ایفا نمود.

تأسیس پندتک

پند از آن روز به بعد گام به گام تکنولوژی‌های روز را در همه ابعاد صنعت توزین وارد و تبدیل به برند بین‌المللی ایران شد. ارتباط دوسویه با برندهای جهانی و تلاش برای رشد و توسعه در صحنه‌های مختلف صنعتی، پند را به خانواده‌ای متشکل از چندین شرکت بزرگ و معتبر تبدیل کرد. پندتک یکی از این شرکتها بود که در میانه دهه هشتاد با هدف به کارگیری تکنولوژی‌های نوین یا های تِک در صنایع تبدیلی گام به عرصه وجود نهاد.

اعتلای صنعت کشور و ارتباط نزدیک متخصصین شرکت با آن، موجب گردید تا انجام پروژه های بزرگ اتوماسیون توزین کارخانجات ، در ردیف خدمات ارزشمند شرکت پندتک قرار گیرد.
پندتک بنا به نیازهای موجود ، تولیدات متنوع دیگری را نیز به صنایع کشور عرضه نموده است. ازجمله سیستم اتوماسیون توزین، بازرسی محصول، سیستم‌های پرکن و بسته بندی، سیستم‌های کنترل تردد، قطعات و تجهیزات توزین  و سیستم‌های نوین سورتینگ، بوجاری و شالیکوبی.

2

دپارتمان پندپک

دپارتمان پندپک به عنوان بخشی از شرکت کنترل توزین پند (پندتک) در عرصه فناوری‌های نوین بسته‌بندی و پرکن فعالیت دارد. این شرکت در شانزدهمین سال فعالیت در زمینه تأمین و پشتیبانی فنی ماشین آلات نوین در صنایع تبدیلی با تکیه بر دانش و فناوری روز و بکارگیری متخصصان بومی برای هدف خود را توسعه صنعت بسته بندی ایران قرار داده است. تولید و نصب هزاران محصول در حوزه‌های مختلف صنعتی در اقصی نقاط کشور و کشور‌های منطقه از افتخارات و فعالیت‌های موفق این دپارتمات در این راستا بوده است.